Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze

26-400, Przysucha

ul. Dembińskich 11

tel. 483755156

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 204094
  • Do końca roku: 201 dni
  • Do wakacji: 12 dni
 • Kontakt

  Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze

  ul. Dembińskich 11

  26-400 Przysucha

  pcsir.przysucha@o2.pl

  (48) 375-51-56

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2021-05-25

Projekt Nauki Pływania "Umiem pływać"

Od 11 marca br. na naszej pływalni realizowany jest projekt nauki pływania dla dzieci klas I-III ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Przysucha. Projekt realizowany jest przez Gminę i Miasto Przysucha w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W projekcie biorą udział dzieci ze szkół: PSP Nr 1 w Przysusze, PSP nr 2 w Przysusze oraz PSP w Skrzyńsku.

Główne cele realizowanego projektu to upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych  zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej pływalni. Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.

Zajęcia sportowe realizowane na pływalni w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na pływalni, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

Czytaj więcej o: Projekt Nauki Pływania "Umiem pływać"
2021-05-28

INFORMACJA

Sznowni Państwo,

od dnia 28 maja 2021r. pływalnia wznawia swoją działalność

z uwzględnieniem limitu osób przebywających na basenie nie więcej

niż 50% obłożenia basenu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej o: INFORMACJA
2021-05-04

PŁYWALNIA CZYNNA OD 04 MAJA!

Od dnia 4 maja 2021 r. Powiatowa Kryta Pływalnia w Przysusze wznowiła swoją działalność. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 814) z pływalni mogą korzystać wyłącznie grupy zorganizowane dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz zawodnicy posiadający aktualną licencję Polskiego Związku Pływackiego, Polskiego Związku Triathlonu, będący członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, przy czym na pływalni może przebywać jednocześnie nie więcej osób niż 50% obłożenia pływalni.

W związku z otwarciem pływalni Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze wznowiło zajęcia grupowej nauki i doskonalenia pływania Szkółki Pływackiej oraz Sekcji Pływackiej. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę trenerską i instruktorską od poniedziałku do piątku od godz. 17.00. Jak co roku nauka pływania cieszy się ogromnym powodzeniem. Na obiekcie Powiatowej Krytej Pływalni w Przysusze został również wznowiony projekt nauki pływania dla dzieci w klasach I-III ze szkól podstawowych z terenu Gminy i Miasta Przysucha realizowany przez Gminę i Miasto Przysucha w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W projekcie biorą udział dzieci ze szkół: PSP Nr 1 w Przysusze, PSP nr 2 w Przysusze oraz PSP w Skrzyńsku. Dodatkowo z usług pływalni korzystają również dzieci i młodzież w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Choć same pływalnie określa się jako miejsca wolne od ryzyka zakażenia koronawirusem, wszystkie zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym. To oznacza m.in. mniejszą liczebność grup, zachowanie dystansu, obowiązkowe korzystanie ze środkówdezynfekcyjnych.

Zgodnie z zapowiedzią Premiera Mateusz Morawickiego od dnia 29 maja 2021 r. przywrócona zostanie działalność pływalni również dla klientów indywidualnych z uwzględnieniem limitu osób przebywających na basenie nie więcej niż 50% obłożenia basenu. Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze zaprasza do korzystania z usług pływalni.

 

 

 

Czytaj więcej o: PŁYWALNIA CZYNNA OD 04 MAJA!
2021-04-29

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

od dnia 04.05.2021r. pływalnia czynna

dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

Czytaj więcej o: INFORMACJA
2021-04-08

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

zdodnie z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń

od dnia 15.03.2021r. do dnia 03.05.2021r.

pływalnia zostaje zamknięta.

 

Informujemy również, że ważność zakupionych karnetów zostanie przedłużona. 

Za utudnienia przepraszamy

PCSiR w Przysusze

 

Czytaj więcej o: INFORMACJA
2021-03-30
2021-03-12

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

zgodnie z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń

od dnia 15.03.2021r. do dnia 09.04.2021r.

pływalnia zostaje zamknięta.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Strefa saun/kącik SPA czynne od 19 lutego

Szanowni Klienci informujemy, że STREFA SAUN i KĄCIK SPA są już otwarte.

Czytaj więcej o: Strefa saun/kącik SPA czynne od 19 lutego
2020-07-01
2020-01-28

Zajęcia "MALUCHY Z RODZICAMI"

TRWAJĄ ZAPISY NA ZAJĘCIA "MALUCHY Z RODZICAMI" - nauka pływania dla niemowląt od 3 miesiąca życia oraz dzieci do lat 6, prowadzone przez wykwalifikowanego INSTRUKTORA NAUKI PŁYWANIA NIEMOWLĄT.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 11:00.  Pierwsze zajęcia już 22 lutego!

Czytaj więcej o: Zajęcia "MALUCHY Z RODZICAMI"