Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze

26-400, Przysucha

ul. Dembińskich 11

tel. 483755156

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 200422
  • Do końca roku: 201 dni
  • Do wakacji: 12 dni
 • Kontakt

  Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze

  ul. Dembińskich 11

  26-400 Przysucha

  pcsir.przysucha@o2.pl

  (48) 375-51-56

Otwarcie Powiatowej Pływalni w Przysusze

W czwartek 19 września odbyło się oficjalne otwarcie Krytej Międzyszkolnej Pływalni w Przysusze. Dzień ten bez wątpienia zapisał na kartach historii lokalnej naszego powiatu kolejny ważny element.

W czwartek 19 września odbyło się oficjalne otwarcie Krytej Międzyszkolnej Pływalni w Przysusze. Dzień ten bez wątpienia zapisał na kartach historii lokalnej naszego powiatu kolejny ważny element.


Uroczystości rozpoczął Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski, który powitał przybyłych na uroczystości gości, wśród których byli m. in. Wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek i Andrzej Łuczycki, Zarząd Powiatu, Radni Rady Powiatu, przewodniczący Rad Gmin z Powiatu Przysuskiego, burmistrz i wójtowie, dyrektorzy basenów z ościennych powiatów, księża, przedstawiciele służb i inspekcji, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych oraz dyrektorzy szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu. Starosta w swoim wystąpieniu podkreślił, że prawie 18- milionowa inwestycja jest nie tylko kolejną inwestycją finansową, inwestycją w obiekt, jego infrastrukturę czy sprzęt, ale przede wszystkim inwestycją w zdrowie dzieci, młodzieży i nas samych- wszystkich mieszkańców Powiatu Przysuskiego.

„O budowie basenu, mówiło się w Przysusze od dawna- mówił Starosta Przysuski - ale nikt nie wziął na siebie trudu opracowania, wdrożenia i zrealizowania projektu o takiej skali komplikacji finansowej, technologicznej i logistycznej. Od tamtego momentu ja i moi samorządowi przyjaciele rozpoczęliśmy bardzo intensywnie pracować z wizją powstania Powiatowej Krytej Pływalni w Przysusze jako cel główny. Być może brak doświadczenia uwolnił nas od barier, ale nie baliśmy się zastosować raczkującej wtedy, a coraz powszechniejszej dzisiaj technologii pomp ciepła, zdecydowaliśmy się zastosować nieckę ze stali nierdzewnej, nie bacząc na to, że w momencie projektowania naszego obiektu w Polsce była tylko jedna taka kryta pływalnia. Zaimplementowaliśmy również do tego budynku kręgielnię. Z tego, co wiem w miasteczkach o takiej wielkości nie występują tego typu obiekty. Po roku powstał piękny projekt architektoniczno – budowlany, który stał się podstawą dalszych działań.”

Władzom powiatu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji oraz jej użytkownikom - gratulacje złożyli Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z kolegami parlamentarzystami, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze Elżbieta Żytniak.

Następnie Starosta Przysuski Marian Niemirski, Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, Poseł na Sejm Dariusz Bąk, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego w osobach Zbigniewa Gołąbka i Andrzeja Łuczyckiego, Wicestarosta Przysuski Tomasz Matlakiewicz, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu Dorota Sokołowska, Dyrektor PCSiR Elżbieta Żytniak, Ksiądz Kanonik Andrzej Szewczyk Dziekana Dekanatu Przysuskiego i Ksiądz Stanisław Traczyński Proboszcz parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Przysusze, przecięciem wstęgi dokonali symbolicznego otwarcia obiektu, który został także poświęcony przez Księdza Dziekana Szewczyka. Poświęcono również krzyż, który został powieszony w części basenowej obiektu.

Otwarcie obiektu uświetnił artystyczny pokaz pływania synchronicznego dziewczęcej sekcji z AZS AWF z Poznania. Dziewczęta wywarły ogromne wrażenie na publiczności. Na zakończenie goście udali się na słodki poczęstunek, przy łagodnych dźwiękach Trio Jazzowego. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci tortu w kształcie pływalni.

Mamy nadzieję, że obiekt będzie służył wszystkim grupom wiekowym, a oferta zajęć rekreacyjno-sportowych jest tak przygotowana, że obiekt będzie żył przez większość dnia i był racjonalnie wykorzystywany przez 7 dni w tygodniu.

Galeria zdjęć